قوانین و مقررات
قوانین و مقررات
قوانین و مقررات

شرایط استفاده از خدمات صباویژن

استفاده از خدمات این سایت به معنای آگاه بودن، پذیرش و التزام به شرایط و تعهدات مندرج در این توافقنامه از سوی کاربر، آگهی دهندگان و نمایش دهندگان تلقی می‌شود.


تعاریف

کاربر: به فرد حقیقی گفته می شود که از جانب خود و یا فرد حقوقی دیگری مسئولیت و مالکیت سایتی را داراست و برای ارائه تبلیغات کلیکی و یا دریافت تبلیغات کلیکی در سایت صباویژن ثبت نام می کند.
آگهی‌دهنده: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظور نمایش‌ دادن آگهی خود در سایت‌های نمایش دهنده عضو صباویژن، کمپین تبلیغاتی می سازد.
نمایش‌دهنده: هر شخصی حقیقی یا حقوقی که کدهای صباویژن را به جهت نمایش بنرهای آگهی دهندگان در پایگاه اینترنتی خود قرار می دهد.
کمپین تبلیغاتی: به مجموعه‌ای از بنرهای تبلیغاتی گفته می‌شود که دارای بودجه، هدفگذاری و آدرس سایت مشخص می باشد.
حساب کاربری: مجموعه‌ای از اطلاعات‌ شخصی، بانکی و ارتباطی کاربر است که امکان مدیریت آگهی‌دهندگان و نمایش‌دهندگان بر کمپین ها و وبسایت ها را فراهم می کند.
مسدود کردن حساب: غیرفعال نمودن حساب کاربری بصورت موقت یا دائم می‌باشد.
تبلیغات کلیکی: سیستم تبلیغات کلیکی (PPC) پرداخت مبلغ مشخصی به صاحبان پایگاه های اینترنتی در ازای کلیک های واقعی کاربران اینترنت بر روی بنرهای تبلیغ دهندگان است.


مقررات عمومی

کلیه اصول و رویه‏‌های صباویژن منطبق با قوانین و مقررات و دستورالعمل های جمهوری اسلامی ایران و نهاد های دولتی تابعه آن است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت این قوانین است. صباویژن حق اصلاح و تغییر شروط این توافقنامه را به صورت کلی یا جزئی داراست و شروط اصلاح شده یا تغییر یافته را از طریق وبگاه اعلام می نماید. استفاده کاربر بعد از تاریخ اولین مراجعه پس از اعمال تغییرات، به معنی پذیرش هرگونه تغییرات است.
محتویات این وبگاه بر اساس بنرهای طراحی شده توسط آگهی دهنده یا طراحی شده توسط صباویژن و با توجه به اطلاعات آگهی دهنده صورت می پذیرد، ارائه می شود. بدین معنا که صباویژن هیچ‌گونه تعهدی در خصوص محتوای تبلیغات، کارکردهای خاص آنها، قابل اعتماد بودن و مناسب بودن برای نیازهای کاربر نخواهد داشت.
برای تسهیل دسترسی آگهی‌دهندگان و نمایش‌دهندگان، صباویژن پیوندهایی را به وبگاه‌های دیگر ایجاد نموده است. به منظور اتصال به این وبگاه‌ها لازم است ابتدا شرایط استفاده از آن را مطالعه شود صباویژن در قبال محتوای موجود در این وبگاه‌ها هیچ‌ گونه مسئولیتی ندارد. ضمن اینکه پیوند به این وبگاه‌ها به معنای تایید محتوا، محصولات و خدمات موجود در این وبگاه‌ها و یا هر نوع ارتباط با اداره‌کنندگان آنها نمی‌باشد.
آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده متعهد می شوند اطلاعات صحیح و کامل خود را در زمان ثبت نام و همچنین زمان استفاده وارد کنند. در هر صورت آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده به اطلاعات خود دسترسی دارند و می‌توانند اطلاعات ناقص یا نادرست خود را اصلاح نمایند. آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده باید اطلاعات ثبت نام را برای حفظ صحت و کامل بودن آنها بروز رسانی نمایند. همچنین متعهد می‌گردند که از ایمیل اشتباه (غیر از ایمیل ثبت شده و تایید شده در زمان ثبت نام) استفاده نمی‌کنند، هویت شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را جعل نمی‌کنند یا به هر نحوی هویت اصلی خود را مخفی نمی‌کنند
درصورت بروز قطعی سایت به علل قاهره یا به دستور مقامات دولتی و قضایی ویا هر علت دیگری، آگهی دهنده و نمایش دهنده موافقت خود را با تعلیق تعهدات صباویژن تا زمان وصل مجدد سایت را اعلام می نمایند.


تعهدات آگهی دهنده

با ارائه آگهی به وبگاه صباویژن، آگهی‌دهنده تعهد می‌نماید که کلیه قوانین و مقررات و دستورالعملهای جمهوری اسلامی ایران و نهادی تابعه آنرا رعایت کرده و صبا ویژن هیچ تعهد و مسئولیتی از بابت محتوای آگهی ها و نحوه نمایش آنها ندارد.

در تبلیغ کالا و خدمات خود مرتکب فعل یا ترک فعلی که سبب مشتبه شدن و یا فریب مخاطب از حیث کمیت و کیفیت گردد، نمی‌شود.
برای فروش کالا و خدمات خود نباید به نحوی تبلیغ کند که سلامتی افراد را به خطر اندازد.
به نحوی تبلیغ کند که مصرف کننده بطور دقیق، صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا و خدمات را درک کند.
در تبلیغ و بازاریابی هویت شخص یا بنگاهی که تبلیغات به نفع او می‌باشد، روشن و صریح قید گردد.
آگهی‌دهنده می‌پذیرد که محتوای تبلیغات وی طبق ضوابط صباویژن تایید و اصلاح ‌گردد.
آگهی دهندگان حسب مورد مجوزهای لازم از اشخاص یا مراجع ذیصلاح جهت تولید و ارائه محصول یا خدمات خود را اخذ نمایند.

تبصره: در صورت عدم رعایت هر یک از موارد فوق، صبا ویژن مختار است تا آگهی را بدون اطلاع قبلی از وب سایت های نمایش دهنده بردارد.


تعهدات نمایش دهنده

نمایش‌دهنده متعهد است چنانچه از نوعی فنآوری برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی کاربران اینترنت، سیستم عامل رایانه، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی به سایت، استفاده می‌کند، آن را به اطلاع کاربران اینترنت برساند.

نمایش دهندگان تنها مجاز به ثبت پایگاه های اینترنتی متعلق به خود می باشند و وب سایت نمایش‌دهنده برای پذیرش در وبگاه صباویژن باید شرایط ذیل را داشته باشد در غیر اینصورت تایید نخواهد شد:

مطالب سایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
حداقل دارای رنک الکسای زیر 50.000 ایران باشد.
از نظر طراحی و گرافیک وب، در سطح مطلوب باشد
دارای پاپ آپ یا نمایش بیش از حد تبلیغات نباشد.
دارای مطالب و محتوای کافی و آرشیو باشد.
در دسترس باشد و فیلتر نشده باشد.
سایت مستقل باشد، وبلاگ‌ها‌ و سایت‌هایی با دامنه عمومی در صباویژن پذیرفته نخواهند شد.
جزو سایت‌های چت روم، باکس‌ و سایت‌های افزایش رنک، آموزش هک و کرک، انتشار فیلترشکن، محصولات جنسی و تصاویر مستهجن، محتوای هجو و توهین آمیز نسبت به قومیت ها و مسئولان و شخصیت ها و موارد مشابه نباشد.


نمایش‌دهنده متعهد می شود از انجام هر یک از موارد زیر خودداری کند:

ارسال کلیک‌های غیر واقعی و بدون مرجع.
تشویق کاربران اینترنت به کلیک کردن روی بنرهای تبلیغاتی.
استفاده همزمان از کدلایت باکس و پاپ‌آپ (قرار دادن پاپ‌آپ روی کد لایت‌باکس).
استفاده از عباراتی نظیر "برای حمایت از ما روی تبلیغات کلیک کنید" و یا موارد مشابه تشویق کننده از جمله برنامه های جایزه یا هر روش دیگری که منجر به افزایش غیرواقعی تعداد کلیک ‌شود.
استفاده از روش‌هایی مانند پاپ آپ یا نمایش بیش از حد تبلیغات در هر صفحه.
استفاده از رباتها و سایر برنامه ها و وبسایتها برای افزایش غیرواقعی کلیک ها.
هرگونه تغییر در کدهای نمایش بنر صباویژن.
قراردادن کدهای دریافتی برای یک سایت در دامنه های دیگر.
نمایش تبلیغات در فریم های مخفی ، صفحات خالی و بدون محتوا و لینک باکس.
قراردادن کدهای صباویژن در داخل ایفریم

چنانچه نمایش‌دهنده مرتکب یکی از تخلفات مندرج در این توافقنامه شود و یا خارج از تعهدات این توافقنامه عمل نماید، صباویژن می‌تواند حساب کاربری نمایش‌دهنده را بدون اخطار قبلی مسدود کند. نمایش‌دهنده جهت فعال سازی مجدد وبگاه خود باید اسناد مثبته خود را مبنی بر قانونی بودن فعالیت‌هایش که با اصول کلی وبگاه صباویژن هماهنگی داشته باشد، ظرف ده روز ارائه نماید در صورت عدم ارائه مدارک در مدت مذکور و یا چنانچه مدارک ارسالی بر قانونی بودن فعالیت‌های نمایش دهنده دلالت نکند، تمامی درآمد وبگاه متخلف از حساب کاربری نمایش‌دهنده به نفع آگهی‌دهندگان کسر می‌شود. نمایش‌دهنده می‌تواند بعد از گذشت یک ماه نسبت به درخواست رفع مسدودیت از وبگاه خود اقدام نماید. در هر صورت از این حیث مسئولیتی متوجه صباویژن نمی‌باشد.

در صورت تکرار تخلف که منجر به انسداد وبگاه یا وبگاه‌های نمایش‌دهنده بیش از سه بار شود، صباویژن می‌تواند حساب کاربری نمایش‌دهنده متخلف را بصورت دائم مسدود نماید.

مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هر گونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفا بر عهده وی است. آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده بدین وسیله موافقت می‌نماید هر گونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعا به صباویژن اطلاع دهد.


تعهدات صبا ویژن

صبا ویژن در صورت قبول انجام تبلیغات پس از ارسال درخواست تبلیغ توسط آگهی دهنده و بررسی آن، مکلف است بنر طراحی شده توسط ایشان را در وب سایت های طرف قرارداد براساس تقاضای آگهی دهنده با توجه به هدف گذاری وب سایت، قرار دهد. از آنجا که آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده مطلع هستند که ارسال اطلاعات شخصی، چه به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی‌باشد. بنابراین صباویژن مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت. با این وجود صباویژن تمام تلاش خود را به منظور حداقل نمودن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعات مندرج می‌نماید. در هیچ موردی چنین حمایتی کمتر از استانداردهای معقول مراقبت نخواهد بود .

صبا ویژن صرفا یک کانال ارتباطی برای انجام تبلیغات در محیط مجازی اینترنتی از طریق وب سایت های طرف قرارداد خود می باشد و تمامی مسئولیت محتواهای تبلیغاتی اعم نقض مالکیت فکری، ادبی ، علامت تجاری ، نام تجاری، و ... همگی بر عهده آگهی دهنده می باشد.


محرمانگی

اطلاعات شخصی و مالی آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده در سایت صباویژن محرمانه تلقی می‌شود و جز به حکم قانون یا دستور مقام صالح قضایی در اختیار فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

علاوه بر اطلاعاتی که آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده ارائه می‌کنند، صباویژن از نوعی فنآوری برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی ، سیستم عامل رایانه، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی به سایت، استفاده می‌کند.

صباویژن برای حفظ آمار آگهی‌دهندگان و نمایش‌دهندگان اطلاعات ایجاد شده توسط خود شامل صورت حساب، تعداد کلیک و آمار کمپین هر آگهی دهنده و نمایش‌دهنده در وبگاه صباویژن را در سرور خود حفظ می‌کند. آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده با قبول این توافقنامه می‌پذیرند که اطلاعات فوق در سرور شبکه تبلیغات باقی می‌ماند و قابل حذف نمی‌باشد.


شناسایی بازدیدکنندگان

در زمان های مختلف ممکن است وبگاه صباویژن اطلاعاتی را بر روی رایانه کاربر سایت نمایش‌دهنده بارگذاری نماید. این اطلاعات معمولا به صورت Cookie و طبق استانداردهای این سیستم بارگذاری می شوند. صباویژن با نمایش چگونگی و زمان استفاده بازدیدکنندگان می تواند وبگاه خود را بهینه سازد. صباویژن از بلوک داده‌ای فقط برای دیدن اطلاعات بلوک‌های داده گذاشته شده توسط این وبگاه استفاده می‌کند. اگر کاربر نمی‌خواهد که بلوک داده ای را دریافت کند و یا می خواهد از زمان بارگزاری آنها مطلع شود، می تواند مرورگر خود را تنظیم نماید.


موارد ممنوع

تجاوز به حقوق قانونی و حریم خصوصی دیگران؛

اقدام به اعمالی که سبب خسارت به دیگران شود یا موجبات ضرر به دیگران را فراهم آورد؛
اقدام به اعمالی که مطابق قانون مجازات اسلامی، قانون جرائم رایانه ای، قانون تجارت الکترونیک و سایر قوانین موضوعه مربوطه رفتار یا عمل مجرمانه تلقی می‌گردد؛
هر نوع فعالیت دیگری که از نظر وبگاه صباویژن یا ارگان های مرتبط نامناسب پنداشته شود؛
استفاده از مطالب دارای کپی رایت بدون اجازه‏ی صاحب اثر؛
تبلیغ کردن برای هر گونه فعالیت تجاری غیرقانونی و یا غیر منصفانه (به ویژه بازاریابی هرمی) و یا هر نوع استفاده از اطلاعات این وبگاه برای نیل به این منظور؛
تلاش برای نفوذ به وبگاه و یا تخریب اطلاعات موجود در وبگاه ( هک کردن) و همچنین انتقال ویروس یا هرگونه نرم افزار دیگر با ماهیت مخرب با استفاده از ابزارهای ارتباطی وبگاه؛
ارائه مطالبی که تلویحا یا تصریحا شامل مفاهیمی استهزاء کننده، تحقیر کننده یا توهین‌آمیز نسبت به هر نژاد، قوم، مذهب، ملیت و جنسیت باشد؛
ارائه مطالبی که بطور مستقیم یا غیرمستقیم فعالیت‌های غیرقانونی و غیراخلاقی نظیر قمار آنلاین، پورنوگرافی، تصاویر مروج فساد و مطالب خارج از نزاکت و برخلاف عفت عمومی را ترویج نماید؛
ارائه مطالبی از قول منابع علمی، بدون این که از سوی منابع موثق علمی تایید شده باشد؛
ارائه مطالبی که حاوی ادعاهای غیرقابل اثبات و مطالب گمراه کننده باشد.

آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده بدین وسیله موافقت می‌نماید که صباویژن می‌تواند در صورتی که تشخیص دهد هر یک از شرایط و مقررات استفاده از سایت توسط وی نقض شده باشد، بدون اخطار قبلی دسترسی وی را خاتمه دهد و حساب کاربری او را مسدود نموده و در هر صورت از این حیث مسئولیتی متوجه صباویژن نمی‌باشد.


شرایط پرداخت

درآمد نمایش دهنده بر اساس شروط پرداخت و نرخ‌های اعلام شده در وبگاه بصورت روزانه محاسبه و در پایان هر هفته در حساب کاربری وی منظور می‌گردد، لیکن واریز آن به شماره حساب نمایش‌دهنده پس از رسیدن به حد نصاب مشخص شده و درخواست واریز کاربر صورت می‌پذیرد. صباویژن می‌تواند ‌شرایط پرداخت را بر اساس نرخ‌های جدید اصلاح نماید.

درآمد سایت های نمایش دهنده از انجام کلیک ها تا قبل از رسیدن مبلغ موجودی کاربر به کف برداشت (مشخص شده در بخش درخواست واریز) نزد صباویژن بصورت امانت تا هر زمان باقی خواهد بود.

کاربری بایستی به منظور دریافت درآمد ویا وجوه خود، مشخصات کامل خود شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس و اطلاعات کامل حساب بانکی خود را در قسمت حساب کاربری خود وارد نمایند، در غیر اینصورت و در صورت مشاهده مغایرت و عدم تطابق اطلاعات، صبا ویژن مسئولیتی در قبال عدم پرداخت نخواهد داشت.

حقوق مالکیت فکری

تمام محتویات وبگاه صباویژن از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت ها و اسامی خدمات قابل ارائه و... متعلق به شرکت ایده پرداز صبا می‌باشد و مشمول حمایت‌های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین‌المللی می‌باشد. همچنین هیچ یک از محتویات سایت صباویژن قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نوع استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نمی‌باشد.

هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای شرکت ایده پرداز صبا محفوظ می‌دارد.

تمام حقوق محتویات تبلیغ متعلق به آگهی‌دهنده می‌باشد و صباویژن و سایت نمایش‌دهنده جز در حدود مفاد این توافقنامه حقی نسبت به آن ندارند.

استرداد وجه

درخواست استرداد وجه از سوی آگهی دهنده، تنها پیش از شروع کمپین تبلیغاتی امکان پذیر است و در صورت شروع کمپین - به دلیل صدور فاکتور رسمی - امکان استرداد وجه وجود ندارد.

چنانچه به دلیل محدودیت های ناشی از سایر قوانین موضوعه، و یا شرایط سایت های نمایش دهنده و امثالهم،امکان ارائه خدمات و نمایش تبلیغ آگهی دهنده میسر نباشد، وجوه آگهی دهنده پس از کسر هزینه سرویس ها و خدمات انجام شده و هدایا و تخفیف های صورت گرفته، به آگهی دهنده مسترد خواهد شد.

فورس ماژور

هیچ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، نظیر قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی طبیعی و ...مسئول نخواهد بود.

حل اختلاف

این توافقنامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است. هر گونه اختلاف راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض یا اجرای آن برای داوری به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان ارجاع می‌شود. نظر شورای انتظامی استان قطعی‌ و لازم‌الاجراست. شرط داوری حاضر موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال قابل اجراست.

نمایندگی

شرکت ایده پرداز صبا در هیچ نقطه‌ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس‌ها، تراکنش‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی شرکت واقع در تهران، بزرگراه مدرس، ابتدای خیابان دستگردی شرقی، پلاک 217 پردازش می‌شود. در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سوء استفاده از سایت صباویژن حق پیگرد قانونی برای شرکت ایده پرداز صبا محفوظ می‌باشد.

عدم اعتبار جزیی توافقنامه

چنانچه هریک از شروط، تعهدات مصرح در این توافقنامه یا اجرای آنها به دلیل مغایرت با قوانین یا به موجب حکم مراجع ذیصلاح نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این امر به معنای بی‌اعتباری سایر شروط و تعهدات نمی‌باشد. عدم اعمال هریک از مقررات این توافقنامه به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

مکاتبات

کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف شرکت ایده پرداز صبا از طریق ایمیل به نشانی ads@sabavision.com می‌باشد و مکاتبات آگهی‌دهنده و نمایش دهنده نیز از طریق ایمیل ثبت شده ایشان در زمان ثبت نام خواهد بود.